Říjen 2007

Samba-Videjka

27. října 2007 v 19:55 | Tanys-ek |  Samba
Profesionální provedení↓

Zakladní kroky↑

Videjka

27. října 2007 v 19:48 | Tanys-ek |  Cha-Cha
Základní kroky↑

Pro začátečníky↑
Stručne,rychle,výstižně↑

Krátce-Info

27. října 2007 v 19:31 | Tanys-ek |  Paso Doble
PASO DOBLE
je společenský tanec španělského původu představující pohyb matadora v aréně a partnerka potom představuje šátek - muletu nebo pláštěnku toreadora. První zmínka o tanci pochází z roku 1918 s označením jako španělský one-step. Do povědomí se dostal v první polovině dvacátých let, kdy se více rozšířil. Mezi evropské tance ho zařadili francouzští tanečníci. Svůj původ má v lidových španělských tancích oslavujících vítězného matadora/toreadora. Naznačuje pohyby toreadora a jeho pomocníků v aréně a práci s muletou. Partnerce dává rovnoprávnější postavení druhý kořen paso doble - flamenco. Týká se to hlavně práce rukou, které naznačují používání kastanět, a postavení těla. Na soutěžích se paso doble objevilo po II. světové válce.

Ashley Olsen-Životopis

26. října 2007 v 23:22 | kikushka |  Ashley a Mary-Kate Olsen
Ashley Olsen
Celé jméno: Ashley Fuller Olsen
Datum narození: 13.6.1986
Barva očí: modro-zelená
Barva vlasů: blond
Povaha: upřímná
Sbírá: plyšové medvídky
Hobby: tanec, golf, kino
Oblíbené zvíře: její pes Lucy
Oblíbené jídlo: špagety
Oblíbené pití: džus
Oblíbená barva: purpurová
Oblíbený sport: golf
Co nesnáší: květák
Oblíbený herec: Brad Pitt
Co plánuje do budoucnosti: ,, Pokud nebudu hrát, ráda bych se stala tanečnicí."

Cha-Cha

22. října 2007 v 13:44 | Tanys-ek |  Cha-Cha
Cha-cha (Cha) - (4/4 nebo 2/4 takt, 30-32 t/min.)
V roce 1953 se na Kubě objevil tanec cha-cha-chá, u nás psaný a vyslovovaný podle Angličanů s krátkým "a", a obvykle ještě zkráceně cha-cha. Avšak ještě častěji ve zkráceném fonetickém přepisu ča-ča. V češtině to má sice své výhody, zejména při skloňování, ale v této publikaci používám název dle mezinárodně uznávané anglické verze.
Jeho tvůrcem byl skladatel Enrique Jorrín, který začal kombinovat převážné afrokubánské rytmy s prvky jazzu. Charakteristickým prvkem tance je vychylování kyčli do stran a tzv. cha-cha-cha přeměna. Jinak mnoho figur a variací pochází z USA.
Cha-cha byla standardizována Angličany a zařazena do stálého repertoáru LAT. Na přelomu 50.a 60. let začínal základní krok cha-cha pána krokem Ln vpřed na 1. dobu, následoval krok Pn na místě a přeměna, prováděná pomocí tří rychlých kroků bočně stranou, či-li v rytmizaci 123a4 (SSQQS). Všechny kroky se provádí s přenášením váhy těla a s nášlapem na bříško chodidla z nepatrného zdvihu nohy nad zemí.
Nebo se tančila i jiná varianta základního kroku (praktikovaná např. začátkem 60. let v některých v pražských tanečních kurzech), která začínala přeměnou stranou a následoval krok Ln vpřed na 3. dobu a dále krok na Pn vzadu (4. doba). Čili v rytmizaci: 1a234 (QQSSS). V 2. polovině 60. let se Evropa začala
postupné přizpůsobovat kubánské rytmizaci a kubánskému způsobu tančení. Došlo k výrazné změně této rytmizace a krok vpřed (nebo vzad) se začal tančit na 2. dobu a navíc s akcentem. Rytmus základního kroku se tedy změnil na 234a1 (SSQQS).
Na původ názvu tance se názory značně liší, ale většinou se ani neuvádí. Podle jedné verze je termín imitací zvuků bot tančících kubánských žen, podle druhé - téměř nevěrohodné pohádky, tak na sebe pokřikovali Indiáni některého kmene. O jaký kmen šlo a co to vlastně znamenalo, se ale již neříká. Jisté je, že chacha znamená ve španělštině chůvu, děvče, služebnou, ale také žvanila. Slovo chacachaca zase klep klep klep a "cha!" je ve španělštině používaný amerikanizmus a znamená - sakra!
Zajímavou poznámku k cha-cha uvádí Walter Laird: Když jsem obhajoval své tituly na mistrovství světa, vždy si budu pamatovat, že tanec cha-cha mi pomohl kontrolovat a zvládnout napětí pociťované všemi tanečníky v soutěži o hlavní tituly.

Neco o Sambe

22. října 2007 v 13:38 | Tanys-ek |  Samba
Samba pochází z portugalského slova "semba" a znamená božskou tanečnici. Její nejznámější podobou je ta, která se tančí na karnevalech po celé Brazílii. Proto dostala název Karnevalová samba.

Existuje mnoho druhů samby. Některé párové a jiné sólové. Každý styl samby je něčím specifický a používá trošku odlišnou hudbu, ale všechny mají společný základní sambový 2/4 rytmus, který udávají perkuse jako bonga, maraca, bambusové tyčky atd.. Rychlost je také u každého stylu jiná. Např. karnevalová samba je nejrychlejší a pohybuje se i přes 60 taktů za minutu. Její kolegyně Axe je o poznání pomalejší, kolem 50 taktů za minutu, ale zase využívá jiné figury, takže temperament tanečník určitě neztratí.

Karnevalová samba je nejznámější. Její základní krok se po světě učí pod názvem batucadas a dokáže rozkmitat pánev až do extáze. Pánev je v sambě tou nejdůležitější částí těla. Karnevalová samba nemá velké množství kroků, ale to je vykompenzováno krásnými kostýmy tanečnic a tanečníků, kteří předvádějí dokonalé provedení těch pár prvků, které karnevalová samba skýtá. Ze všech druhů samby je tou nejrychlejší, a proto je opravdu na co se dívat. Protože karneval je záležitostí několika dnů, dochází samozřejmě k částečné únavě. Proto existují i prvky jakoby pro odpočinek, kdy nabírají tanečníci energii na další pekelně rychlé kolo. Vycházejí z pohupů v kolenou a nártech a učí se jako první, protože jsou nenáročné.

Axé je moderní styl samby, který zažíval největší slávu někdy kolem roku 2002. Hudba a tanec axé má svůj původ na severovýchodě Brazílie, ve státě Bahia. Slovo Axé je původně pozdravem v jazyce náboženství candomblé a umbanda, a znamená pozitivní energii. Svůj nový význam pak získalo ve spojení Axé-music.
Hudba axé vzešla z rytmu samby, zjednodušeně se dá říci, že se jedná o "sambu s choreografií". Veškeré skladby typu axé mají svoji vlastní choreografii, která vychází z textu a vyznačuje se charakteristickými variacemi a pohyby. Tanečník vyjadřuje text písně na kterou tančí. Často zahrnuje sambové kroky, avšak není to pravidlem. Najdeme tam i prvky disko dance, hip hopu a typické karnevalové samby. Jedná se o příjemně sladěnou všehochuť. Její tempo je pomalejší, ale neznamená to, že by byla méně náročná na výdrž. Právě naopak. Díky různorodým prvkům je velmi temperamentní a leckdy na výdrž náročnější než hodina aerobiku.
Styl tanečních choreografií může být odlišný v závislosti na regionu, odkud pochází. Někde se tento styl tance nazývá též "lambaérobica".
Cílem tohoto tance je předávat energii, radost a uvolnění. Choreografie bývají jednoduché, hudba veselá, tanec je nabitý smyslností, a navíc se jedná o skvělou aerobní aktivitu.

Párová samba

Soutěžní
Od brazilské samby se liší hlavně tím, že je to tanec v neustálém napětí těla. Brazilská samba je proti tomu typická svým uvolněným projevem. Objevují se v ní typické sambové prvky jako batucadas, ale jejich technika je upravená. Brazilci by z ní asi nebyli příliš nadšení, ale berme to jako další druh samby.

Párová - brazilská
Evropanovi připomíná obcházením a skladbou kroků trošku argentinské tango, ale nenechme se mýlit. Ač má nejspíš podobné základy, je to plnohodnotný tanec a hlavně v podání brazilců je opravdu na co se dívat.

Hudební doprovod
Rytmus samby se odehrává ve 2/4 nebo 4/4 taktu, základní tempo 50 taktů za minutu může být lehce zaměněno za tempo mírnější i rychlejší 48-60 taktů za minutu. Rytmus udávají bicí nástroje bonga, maraca, bambusové tyčky ad.

Zajímavost
Orientální shimmy na špičkách, tzv. šušu, má svůj původ v sambě.

Capoeira - brazilské bojové umění obsahující hudbu, tanec a prvky akrobacie.
Vznikla zásluhou afrických otroků přivezených v době kolonialismu do Brazílie v 17. století. Capoeira se zrodila jako forma neozbrojeného zápasu právě mezi otroky a jejich pány, a protože byla formou boje proti vrchnosti byla pány zakázána. Šířila se i nadále, ovšem pod rouškou tance, elegantních pohybu a akrobacie.
První oficiální školu capoeiry otevřel okolo roku 1930 Mestere Bimba. Od té doby se začala capoeira šířit oficiálně na veřejnosti a v roce 1972 byla vyhlášená brazilským národním bojovým uměním.

Postupně se capoeira začala také šířit za brazilské hranice a v současné době se těší stále vzrůstající oblibě prakticky na celém světě. Právě díky kombinaci bojového umění, hudby, tance, elegance a akrobacie si rychle získává především mezi mladými lidmi stále více příznivců.


Moje zájmy od malička

14. října 2007 v 10:49 | kikushka.mimushka |  Zájmy-Kikushka
1.Třída-hudební nauka,zpěv
2.třída-zpěv hudební nauka
3.třída-fletna zoěv hudební nauka a klavír
4.třída-klavír zpěv hudební nauka sbor
5.třída-klavír zpěv hudební nauka sbor
6.třída-zpěv klavír hudební nauka sbor modeling(jen chvilku!)
7.třída zpěv klavír sbor latinskoamerické tance:)

Aktuální

13. října 2007 v 17:13 | Tanysek |  Zájmy-Tanysek
No momentálně mám jeden velký zájem-Latinskoamerické tance.Moc mě to baví ale zatím nevím na jak dlouho.Máme 2 super trenéry mno spíš trenéra a trenérku...Náš trenér se jmenuje Tomáš Hošek a trenérka Simona Švrčková.
Mno takže Simča je ta v levo jak jste si asi všimli...xD.Ale ten vedle ní není Tomáš...Jeho Fotku sem nesehnala.
Simča bude od 3.listopadu ve StarDance tak už se moc těším a držím jí palce!!

Moje zájmy od mala...

13. října 2007 v 17:06 | Tanysek |  Zájmy-Tanysek
1.třída-Gymnastika(Vydržela jsem tam rok)
2.třída-Žádný kroužek
3.třída-Dovedné ruce(Docela trapas xD.Tam jsem taky byla rok-stálo to 50 na měsíc xD)
4.Třída-Sportovky
5.třída-Sportovky
6.třída-Žádný kroužek


Tanysek-Narozky

13. října 2007 v 16:43 | Tanysek |  Náš svátek a nározky xD
Mno tak já budu mít narozky za "chvilec".Narodila jsem se totiž 10.11.
Jestli do té doby bude mít náš blog větší oblibu byla bych docela ráda třeba za nějaké přáníčka:-P
Jinak se mějte kráásně a páčko

Fotky Ash

13. října 2007 v 11:20 | kikushka |  Ashley a Mary-Kate Olsen
Tohle je upe nejvíc fotka
Tady máte pár foteček Ashley zítra se můžete těšit na fotky MK pp

T.a.n.i.s.h.k.a je nemocná

13. října 2007 v 11:05 | kikushka |  Problémy.
Lidi problém..Moje spolupracovkyně na blogu Táňa má zákeřnou nemoc.Chřipkumá anitibiotika takže od ní moc toho na blogu neuvidíte.Jinak se můžete těšit na nový rubriky okolo celebrit a jiných věcí.jako např colorky a takhle..

Možná taky nějaké návody...Ale to se ještě uvdidí..
Když je ted táňa nemocná tak nevím jak to bude s blogem.Mám totiž ještě jeden a nevím jak to budu stíhat.Jinak prosím když uvidíte někde náš blog piště komentíky:)))


Vím že náš blog není moc oblíbený bo na něj nikdo nechodí ale kdyby tak mohli by ste ho rozšiřovat?
Dííky :):):)

Líbí se vám náš design?

13. října 2007 v 11:01 | kikushka |  Ankety
  • Tak se vás ptám..Líbí se vám náš design?
  • Hlasovat můžete v anketě dlouho dlouho vlastně..Furt...
  • Díky..


KIKUSHKA

Svátek kikushky

9. října 2007 v 16:41 | kikushka |  Náš svátek a nározky xD
jmenuju se Kristina prijmeni nepodstatne
Svátek mám 24. cervence ale v kalendari je napsane kristyna:) az bude mit jedna z nas narozky nebo svatek tak nam muzete vydtvaret obrazky a my je dáme do galerie obrázku která se pak otevre:)
Takze muj svátek je 24.cervence

vysvětlivky

9. října 2007 v 16:27 | kikushka |  Náš svátek a nározky xD
tahle ikonka zmamená svátek když nějaká z nás bude mít svátek bude v záhlaví nebo v menu tenhle panáček.
Kdy a která z nás bude mít svátek se dozvíte v následujícím článku :)
Když bude na záhlaví nebo v menu tahle ikonka znamená to že má nějaká z nás narozeniny.
Kdy která bude mít narozeniny se dozvíte v následujícím článku:)

Bitefight

9. října 2007 v 15:58 | kikushka |  Odkazy na super hry
takhle vypadá záhlaví v bitefight:)
A ted vám ukážu menu.
Takhle vypadá menu.A ted k popisu hry.
Screny jak se máte přihlásit a tak sem dávat nebudu pouze vám vysvětlím o čem hra je a dám vám sem odkaz.
Hra bitefight je hra kterou hrajete bud za vlkodlaka nebo za upíra hraje se online po netu:)
Když se budete chtít zaregistrovat tak hned jak napíšete odkaz viz.později tak tam je chi si zahrát a už se registrujete je na vás jakou si dáte přezdívku napíšete mail který používáte nejčastěji a mail vám přijde aby jste si aktualizovali e-mailovou schránku:)
A pak už můžete lovit koupit si zbran nebo pracovat když kliknete na město práci najdete tam práce hrobníka můžete si nastavit jak dlouho budete pracovat a pak ze hrymůžete klidně odejít pak vám příjde zpráva tu si vyberete.Můžete zde taky trénovat tak třeba dám náklady aby ste měli víc zkušeností a tak..To už se naučíte sami taky můžete lovit.Lovit můžete když jste vlkodlak upíry když jste upír vlkodlaka.A taky lidi u lidí si nastavíte kolik minut chcete lovit pak už jen čekáte stojí to 10 kusů zlata pak pbdržíte na bitefight zprávu.6e ste dostali tolik a tolik masa a zlata a možná i zkušenosti.
Můžete vytvořit klan to jsem neudělala hraju to teprve chvíli takže nějak nevím na co ten klan je:)
a taky když se odhlásite tak je to vpoho ale když se budete chtít zase přihlásit tak tam máte server klikněte na server 6 Ne na žádný jinčí to by vám pak nešlo mno a pak už zase jenom to same..ted už odkaz TADY

1.Bleskovka

9. října 2007 v 15:26 | kikushka |  Bleskovky
Máte tu první bleskovku tak odpovídejte.
Je jenom taková úvodová ale příště už bude faktis hádavé dneska ne.
1)Jak ses dostal/a na tento blog?
2)Líbí se ti tento blog?
3)Budeš na něj chodit častěji?
jakou barvu chceš na diplom
Vyhrávají 1 tři odpovědi.

NEJ den

9. října 2007 v 15:09 | Tanysek |  Ankety
↑Jaký z těhle dnů je tvůj NEJ?